Wyhaftowaliśmy ją! Ponad 200 osób haftowało z nami Panoramę Warszawy 1918

W dniach 15-16 września i 22-23 września 2018 roku postawiliśmy w Ogrodzie Saskim 6 METROWĄ drewnianą ramę do haftu, specjalnie stworzoną dla nas przez Piotra Domańskiego z WoodWorkshop. Zaczęło się niepozornie, o 10.00 przyszła jedna osoba, która wcześniej dowiedziała się o naszej akcji. Pół godziny później dołączyła zaproszona, znajoma hafciarka.

4 godziny później zabrakło nam miejsc przy ramie!

Spacerujący tego dnia po Ogrodzie Saskim warszawiacy i turyści już dala dostrzegając nietypową akcję ściągali tłumnie i przyglądali się kilkudziesięciu haftującym osobom. Wszystkich od razu zapraszaliśmy by się przyłączali. Nie potrzeba było żadnych umiejętności, przygotowania, czy wcześniejszych doświadczeń z haftem. Instruktorki uczyły szybko podstawowego ściegu, a od uczestników zależało to jak długo posiedzą z nami przy ramie. Niektórzy zostawiali kilkucentymetrowy ścieg i po kwadransie ruszali dalej a inni zostawali na godzinę, czy dłużej, wracali kolejnego dnia. Kilka pań haftowało z nami każdego dnia akcji!

Pod koniec pierwszego weekendu akcji wzór był prawie skończony.

Łącznie, w dwa weekendy, do wspólnego haftowania Warszawy zasiadło ponad 200 osób – dzieci i dorosłych, panów i pań, dziewczyn i chłopaków. Haftowali swoje miasto warszawiacy i haftowali z nami turyści z innych miast, krajów, kontynentów.

Wszyscy mieli okazję wysłuchać opowieści o Warszawie w 1918 roku, wydarzeniach z listopada tamtego pamiętnego roku, budynkach i miejscach, które wówczas gościły najważniejsze wydarzenia.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Projekt wspiera ARIADNA S.A. Fabryka Nici z Łodzi.

Przedstawiamy GALERIĘ ZDJĘĆ z akcji haftowania Panoramy Warszawy 1918.

20 pozycja « 1 z 4 »