Spotkania varsavianistyczne

Jeśli Twoje serce bije w rytmie świateł na Stadionie Narodowym, jeśli Twój puls jest zgodny z pulsem sygnalizatorów na zamkniętych ulicach, a najgłębszy oddech bierzesz pod Pałacem Kultury, to znaczy, że spotkania varsavianistyczne nie mogą się odbyć bez Ciebie! Podczas cotygodniowych spotkań dwie pasjonatki i znawczynie Warszawy przedstawią w niekonwencjonalny sposób najbardziej palące tematy związane z historią i współczesnością miasta. Zmierzymy się z warszawskimi stereotypami, czasem w biegu – bo miasto ma przecież swój rytm, albo leżąc na trawie w odkrytym niedawno magicznym miejscu, innym razem zaś popijając ciepłą herbatę w naszej sali na ul. Dzielnej. Każda z tych dróg wymagać będzie spojrzenia miastu prosto w twarz.

Spotkania prowadzą:

 

Katarzyna Krzywicka – historyczka sztuki widywana często w pałacu wilanowskim, którego historie zna lepiej niż ktokolwiek inny. Obecnie pracuje w służbach konserwatorskich. Jej szczególnym zainteresowaniem cieszą się opowieści kryminalne z akcją w Warszawie, zwłaszcza te dotyczące zrabowanych dzieł sztuki. Zapewne na jej pasje wpłynęła kilkuletnia praca antykwariuszki. Jej dodatkową pasją jest gotowanie. Wierzcie lub nie, ale najlepsza jadłodajnia w mieście mieści się tam, gdzie właśnie Kasia gotuje. Niestety na razie jej dania nie są na sprzedaż.

Beata Godlewska
Beata Godlewska

Beata Godlewska – popularna warszawska przewodniczka, tancerka i performerka. Zna w tym mieście wszystkie zakamarki. W jej towarzystwie w dobrych warszawskich knajpach zawsze można liczyć na rabat w rozliczeniu rachunku. Również pracowała w Wilanowie. Jej pokazy tańca z użyciem bojowych wachlarzy można było zobaczyć m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej. Sezonowo zajmuje się produkcją warszawskich festiwali muzycznych, o ile właśnie na nich nie występuje.