Lutownicą w stereotyp

Jeżeli interesują Cię najświeższe trendy w architekturze wnętrz, a dodatkowo zastanawiasz się nad tym, jakich narzędzi możesz użyć, wykonując swój pierwszy żyrandol z butelek po winie, te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Ważną kwestią okazują się proste domowe remonty. Czy możemy same zamontować ledowe oświetlenie w sypialni i czy jest to bardzo trudne? Czy cyna i lutownica przydają się jedynie w pracy elektryka?  Do czego służy młot pneumatyczny w wiertarce oraz kiedy i w jakich warunkach możemy z niego skorzystać? Na te i inne pytania odpowie nam wieloletni praktyk, zachęcając do samodzielnych prób kreowania swojej własnej przestrzeni za pomocą stereotypowo męskich narzędzi. Dzięki obecnej na zajęciach teoretyczce sztuki współczesnej dowiemy się również, co w dizajnerstwie piszczy, a po analizie inspirujących projektów wykonamy własne autorskie projekty wnętrzarskie. Niejako przy okazji nauczymy się obsługi przydatnych w domu narzędzi oraz ośmielimy się sprawdzić, czy aby na pewno wyrzynarki dostosowane są jedynie do rąk mężczyzn.

Spotkania prowadzą:

 

Ula Staszkop
Ula Staszkop

Urszula Staszkop –studiuje Ochronę Dóbr Kultury i Środowiska. Prowadzi szereg zajęć edukacyjnych w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie jest przewodnikiem. Angażuje się w projekty związane z edukacją nieformalną, wierząc, że człowiek powinien uczyć się przez całe życie. Jako przewodnicząca koła naukowego oraz podróżniczka, zawsze ma pełne ręce roboty. Ale nie tylko to łączy ją z naszym drugim prowadzącym. Ula interesuje się dizajnem oraz architekturą wnętrz. Jej wiedza dostarczy Wam wielu inspiracji do wykonywania samodzielnych projektów.

 

Łukasz Tyc
Łukasz Tyc

Łukasz Tyc – trzy lata szlifował rzemiosło w Wielkiej Brytanii, poznając alternatywne standardy w architekturze wnętrz. W Warszawie zajmuje się dekarstwem, meblarstwem, ogrodnictwem oraz drobnymi remontami. Uwielbia majsterkować. W programie do dekoracji kuchni potrafi zaprojektować altanę ogrodową. Klienci zamawiają u niego elementy drewniane i kamienne. Najlepszą inspiracją jest dla niego natura.  Każda materia jest dla niego potencjalnym tworzywem nowego dzieła – oczywiście funkcjonalnego. Jest serdecznym i zaangażowanym instruktorem.