Rękodzieło w Wielkim Mieście

29.07.2017

11.00-17.00

Kępa Potocka, w okolicy pętli autobusowej Gwiaździsta

Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany oraz kolektyw kulturalny Miejsce Spotkań Warszawa zapraszają na twórczą imprezę środka lata. Piękne przedmioty, ciekawe techniki wykonawcze, duże stężenie inspiracji to letni piknik z rękodziełem na Bielanach. Dla kochających rękodzieło, profesjonalistów i amatorów, dla lubiących zrobić coś z niczego, upiększać, dekorować, odnawiać, dla osób, które chcą miło spędzić czas, nauczyć się czegoś nowego, dla rodzin, seniorów i młodzieży, dla wszystkich kreatywnych, pomysłowych, rozmarzonych. Na kocach, przy stolikach, w cieniu drzew oddamy się kreatywnym zabawom.

〉〉〉 wstęp wolny, udział w warsztatach bezpłatny

Jeśli macie słoiki, które chcecie przemienić w lampiony, kartony po mleku, z których mogą powstać piórniki, puszki po herbacie, z których będziemy mogli zrobić pudełka na biżuterię to przynieście. Ideą imprezy jest m.in. przerabianie, wymyślanie na nowo. Pomogą Wam artystki z Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, znajdziecie na imprezie ciekawe narzędzia i materiały do wykorzystania.

 

Program    →     →       →

kiermasz rękodzieła – biżuteria, decoupage, dekoracje, ceramika, gobeliny, przytulanki, naturalne kosmetyki i wiele innych

wspólny stół z ciekawymi materiałami do swobodnej pracy twórczej

otwarte warsztaty DIY – gadżety i dekoracje do domu

konsultacje artystyczne

miejsce do zabaw twórczo-sensorycznych dla maluszków

pokazy z instruktażem dla chętnych – tradycyjne „robótki ręczne”: szydełko, druty, haft, tkactwo

11.00-14.00 oraz 14.00-17.00 warsztaty dla rodzin – tworzenie instrumentów, kaligrafia, motanki, szycie efektownych drobiazgów, tworzenie letnich latawców.

12.00-14.00 warsztaty dla dorosłych: haftowana biżuteria - rezerwacja miejsc

14.00-16.00 warsztaty dla dorosłych: filcowanie na sucho – rezerwacja miejsc

Prowadzący warsztaty i pokazy: Aleksandra Grudzińska, Urszula Smykowska, Ewa Rdzanek, Kamil Niedziałek, Magdalena Chludzińska, Beata Staniszewska, Karolina Goska, Agnieszka Wronowska, Anna Świderska, Anastazja Levdykt, Katarzyna Dulniak, Katarzyna Żukowska

 

〉〉〉 Rezerwacje miejsc na warsztaty objęte zapisami: 695 595 739, kontakt@miejscespotkan.waw.pl

Aktualności: fb Miejsce Spotkań Warszawa, zapisz się na wydarzenie

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy.