Aktualności

Przewodnik po Warszawie [Slow Travel] autorstwa członkiń naszego Stowarzyszenia! Katarzyna Krzywicka i Katarzyna Szumlas, we współpracy z Sylwią Chutnik – gratulujemy!

Zwolnij, żeby zobaczyć Warszawę

Subiektywny przewodnik w zwolnionym tempie po ważnych i mniej znanych atrakcjach Warszawy.

Rozdziały – tematy
• Alfabet miasta
• Warszawa w dzień: słów kilka o dworcach
• Po drugiej stronie lustra, czyli o warszawskiej Pradze
• Jak szukać piękna w brzydkim centrum?
• Żydowski szlak wspomnień i teraźniejszości
• Nowoczesne Powiśle
• Warszawa na talerzu
• Warszawa kulturalnie
• Warszawa aktywnie
• Warszawa nocą

 

Kiedyś wydawała mi się szara i zmęczona, dziś mam do niej stosunek tkliwy. Rozczula mnie, bawi i zaskakuje – tak jak ten przewodnik. Dajcie się zaczarować Warszawie!

Basia Starecka, zast. redaktorki naczelnej KUKBUK-a, autorka bloga Nakarmiona Starecka

W Warszawie jestem od niedawna, co daje mi możliwość odkrywania i bycia zaskakiwaną na każdym kroku. Wiele rzeczy widzę i robię po raz pierwszy, często się gubię, co wbrew pozorom jest całkiem przyjemne. Lubię robić wszystko we własnym rytmie, jednak w przypadku tak dużego miasta – garść usystematyzowanych informacji bardzo się przydaje!

Natalia Knopek, autorka bloga Simplife.pl

Sutari na Wiankach Bielańskich 2017

12 lipca na naszej scenie plenerowej na Kępie Potockiej zagra Sutari w składzie Basia Songin, Kasia Kapela i Zosia Zembrzuska.

Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.

Kępa Potocka, w okolicy pętli Gwiaździsta

12.07.2017 r.
19.30
wstęp wolny

Bielańskie Wianki 2017

Bielańskie Wianki – słowiańskie lato

12.07.2017
14.00 – 20.30

Kępa Potocka, w okolicy pętli Gwiaździsta

Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany oraz kolektyw kulturalny Miejsce Spotkań Warszawa zapraszają warszawiaków na klimatyczną imprezę słowiańską.

 

Program  →

Czytaj dalej

Nasza oferta

Organizujemy spacery, gry i warsztaty plenerowe na ulicach Warszawy.

Nasze przewodnictwo miejskie to połączenie pełnej pasji narracji z elementami interaktywnej gry miejskiej. Dzięki materiałom archiwalnym, ciekawym zadaniom, specjalnemu doborowi materiału ukazujemy pełne spektrum barw i kontrastów stolicy. Nowe detale, panoramy, anegdoty, zapomniane miejsca – szukamy śladów dawnych historii i niegdysiejszych mieszkańców stolicy. Przybliżamy Warszawę.

〉 〉 〉  Spacery są każdorazowo przystosowywane do potrzeb danej grupy odbiorców.

Chcesz porozmawiać o naszej ofercie, sprawdzić jak mogłaby wyglądać nasza współpraca, pisz lub dzwoń, zapraszamy:
telefon: (+48) 662 144 844
mejl: kontakt@miejscespotkan.waw.pl

 

Pobierz ofertę

 

Czytaj dalej

Rękodzieło w Wielkim Mieście

29.07.2017

11.00-17.00

Kępa Potocka, w okolicy pętli autobusowej Gwiaździsta

Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany oraz kolektyw kulturalny Miejsce Spotkań Warszawa zapraszają na twórczą imprezę środka lata. Piękne przedmioty, ciekawe techniki wykonawcze, duże stężenie inspiracji to letni piknik z rękodziełem na Bielanach. Dla kochających rękodzieło, profesjonalistów i amatorów, dla lubiących zrobić coś z niczego, upiększać, dekorować, odnawiać, dla osób, które chcą miło spędzić czas, nauczyć się czegoś nowego, dla rodzin, seniorów i młodzieży, dla wszystkich kreatywnych, pomysłowych, rozmarzonych. Na kocach, przy stolikach, w cieniu drzew oddamy się kreatywnym zabawom.

〉〉〉 wstęp wolny, udział w warsztatach bezpłatny

Jeśli macie słoiki, które chcecie przemienić w lampiony, kartony po mleku, z których mogą powstać piórniki, puszki po herbacie, z których będziemy mogli zrobić pudełka na biżuterię to przynieście. Ideą imprezy jest m.in. przerabianie, wymyślanie na nowo. Pomogą Wam artystki z Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, znajdziecie na imprezie ciekawe narzędzia i materiały do wykorzystania.

 

Program    →     →       →

Czytaj dalej

Byliśmy tam

Działamy w różnych miejscach, angażujemy się w ciekawe projekty i wydarzenia.

 

 〉〉〉 Festiwal Uniwersytetu SWPS 2016 – warsztaty białego śpiewu z AVTOMAT, projekt: Pleśni. Prowadzenie: Weronika Regosz i Kajetan Łukomski

 〉〉〉  Spacery po warszawskich dzielnicach z Prudentią 2015 – nowe światło na Warszawę

14.06.2015 r. Saska Kępa, godzina 16:00
spotkanie poświęcone architekturze modernistycznej, funkcjonalizmowi oraz historii Saskiej Kępy
miejsce spotkania: Pomnik Jerzego Waszyngtona przy Rondzie Waszyngtona
prowadzi: Katarzyna Żukowska

Czytaj dalej

Galeria zdjęć z naszych wydarzeń

 

Sieciowanie animatorów

4 pytania i działamy!

 

Poszukujesz animatorów, artystów,  przewodników, organizatorów do swojego przedsięwzięcia?

Masz pomysł i potrzebujesz stowarzyszenia/fundacji/instytucji aby zgłosić się do konkursu?

Jesteś jednym z wymienionych powyżej i chcesz działać?

A może szukasz ciekawych przedsięwzięć na wolontariat?

 

Cały czas szukamy nowych kontaktów. Zrzeszamy animatorów, edukatorów, przewodników i artystów. Współpracujemy z instytucjami i innymi organizacji pozarządowymi, walczymy o granty. Mamy doświadczenie w tworzeniu programów edukacyjnych dla warszawskich instytucji kultury, organizacji gier miejskich, spotkań varsavianistycznych, projektowaniu warsztatów. Realizujemy całodzienne imprezy plenerowe o bogatym i zróżnicowanym programie kulturalnym – zarówno w ramach Miejsca Spotkań Warszawa jak i w instytucjach, z którymi jesteśmy związani umowami na co dzień. Jesteśmy otwarci na współpracę, dzielimy się pomysłami, kontaktami, mocą przerobową, chętnie angażujemy się w wydarzenia zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych i miejskich instytucji.

 

Piszcie do nas na fb lub na mejla.